Igaunijas uzņēmums “Forus” paplašina pakalpojumu virzienus Baltijā, sākot piedāvāt arī pilna servisa apsardzes pakalpojumus

Igaunijas uzņēmums “Forus”, kas Latvijā līdz šim bija zināms kā transporta pakalpojumu uzņēmums, turpinot strauju biznesa attīstību un paplašinot zīmola “Forus” darbības virzienus, no 30. maija sāk piedāvāt arī pilna servisa apsardzes pakalpojumus zem zīmola nosaukuma “Forus Security”. Kā privātā un valsts sektora uzņēmumiem, tā arī privātpersonām, piedāvājot pilna servisa apsardzes pakalpojumus – drošības risku auditu, tehnisko un fizisko apsardzi, un citus pakalpojumus.

“Forus Security” nav jaunizveidots uzņēmums, jo jau 28 gadus, apvienojot ilggadēju pieredzi un zināšanas apsardzes pakalpojumu nozarē, zīmols ir sevi pierādījis kā vienu no vadošajiem apsardzes nozares uzņēmumiem Latvijā. Šobrīd Latvijā “Forus Security” uzticas ap 4000 klientu, nodrošinot drošības pārvaldības un apsardzes pakalpojumus tādiem uzņēmumiem kā tirdzniecības centrs “Spice”, veikalu tīkls “Lidl”, “Latvenergo”, mobilo sakaru operators “Bite”, apdrošināšanas pakalpojumu uzņēmums “ERGO”, dzērienu ražotājs “Coca-Cola” u.c.
Attīstot uzņēmumu, “Forus Security” vēsturiski darbojies zem dažādiem uzņēmuma nosaukumiem – no dibināšanas brīža 1994. gadā līdz 2012. gadam kā “Avelat Sargs”, tad uzņēmumu iegādājās viena no pasaulē lielākajām apsardzes grupām “Securitas”, savukārt 2021. gadā uzņēmumu iegādājas zīmols “USS” un uzņēmums kļuva par “USS Latvia”. Šodien uzņēmums, turpinot zīmola “Forus” attīstību, maina tā nosaukumu un, būs daļa no starptautiska uzņēmuma “Forus Group”, darbojoties ar zīmolu “Forus Security” un juridisko nosaukumu SIA “Forus Grupa”.

“Kopumā Latvijā apsardzes pakalpojumu nozare jau aptuveni 20 gadus ir iestagnējusi savā attīstībā, ko ietekmē ēnu ekonomika, nesakārtota publisko iepirkumu politika, spēcīgu drošības risinājumu nozares uzņēmumu trūkums, kas spētu piedāvāt laikam atbilstošu pakalpojumu kvalitāti. Lai tas mainītos ne tikai viena uzņēmuma ietvaros, bet visā industrijā kopumā, ir jāmaina novecojušie sadarbības modeļi, jāinvestē mūsdienīgās drošības sistēmu tehnoloģijās un jāspēj pielāgoties arī citu nozaru izmaiņām. “Forus” šobrīd ieņem vadošo lomu Baltijā drošības pakalpojumu risinājumu un citu saistīto pakalpojumu nodrošināšanā. Mūsu vadības modelis ir balstīts uz pamata vērtībām: klientu vēlmju un vajadzību padziļināta izpēte, mūsdienīgas apkārtējās vides veidošana, inovatīvi risinājumi un starptautiska pieredze. Mēs atsakāmies no ierastiem un seniem biznesa modeļiem, kas balstīti uz tēzi, ka to darām, jo tā darījām vakar. Mēs veidojam tādu sadarbību ar mūsu klientiem un darbiniekiem, kas ir vērsta uz kopīgu mērķu sasniegšanu pozitīvā, modernā vidē”, stāsta Jānis Ābele, “Forus Security” vadītājs Latvijā.

Nekustamo īpašumu pārvaldības pakalpojumu biznesa modelis ir daļa no “Forus” izaugsmes stratēģijas, kas dod iespēju ne tikai paplašināt savu darbības aktīvu portfeli, bet veidot un atbalstīt jaunu biznesa virzienu attīstību. “Man ir vairāk nekā 30 gadu pieredze pakalpojumu jomā, un šajā laikā pasaulē ir ticis daudz runāts par viedajiem risinājumiem. Tikai pēdējo gadu laikā tie ir kļuvuši par pašsaprotamu nepieciešamību mūsu ikdienā, jo to pamatā esošie tehniskie risinājumi ir kļuvuši vienkāršāki, ērtāki un arī pieejamāki. Mūsdienās ikviens var pārvaldīt savu mājokli un tajā esošās viedierīces caur savu mobilo telefonu – sākot ar garāžas durvju attaisīšanu, lifta izsaukšanu, līdz pat visam, kas saistīts ar drošību un uzraudzību. Šajā segmentā “Forus” vēlas būt vadošais pakalpojuma sniedzējs, kas sniedz palīdzīgu roku, lai jūs mājās justos droši!”, stāsta “Forus” dibinātājs un īpašnieks Urmas Sērumā (Urmas Sõõrumaa).

Visu “Forus” darbību pamatā ir spēcīga biznesa sinerģija starp “Forus” kā pakalpojumu sniedzēju un sabiedrību, ar mērķi veidot spēcīgas sabiedrības kopienas, kas iesaistās arī “Forus” attīstības veidošanā. ““Forus” ir kā starpnozaru uzņēmums, kas darbojas dažādos biznesa virzienos un tos apvienojot, varam nodrošināt klientiem unikālu pakalpojumu kompleksu”, akcentē J. Ābele. Piemēram, ja esat mūsu privātā sektora klients, tad jums tiks piešķirts 12 EUR kredīts, ko varēsiet izmantot transporta mobilitātes lietotnē “Forus”, izvēloties transporta pakalpojumus saviem ikdienas braucieniem. Kredīts var tikt izmantots, lai segtu 10% no katra brauciena, un tam nav derīguma termiņa. Savukārt biznesa klientiem piešķirsim 10% atlaidi visiem braucieniem pirmos trīs mēnešus pēc kļūšanas par “Forus” koplietošanas braucienu biznesa klientu.

“Forus” ilgtermiņa biznesa attīstības mērķis ir kļūt par unikālu, starptautisku pakalpojumu sniedzēju ne tikai transporta pakalpojumu nozarē, bet arī vienlaikus iekļaujot citus pakalpojumu veidus zem viena uzņēmuma zīmola. “Forus” ilgtermiņa biznesa stratēģija paredz, ka zīmola pakalpojumu klāstu papildinās tādas darbības nozares kā nekustamā īpašuma attīstīšana un pārvaldība, kurjera, ēdiena un pārtikas piegādes pakalpojumi u.c. 2022. gada vasarā “Forus” Baltijas valstu tirgos ienāca ar transporta pakalpojumu mobilitātes lietotni “Forus” un unikālu “US Token” programmu, lai piedāvātu alternatīvu pieredzi jau esošajiem transporta pakalpojumiem. Savukārt šī gada pavasarī “Forus” iegādājās Baltijas reģionā lielāko automašīnu koplietošanas platformu un piedāvā arī koplietošanas auto nomas pakalpojumus Latvijā.

Par “Forus Security” un “Forus Group”:
“Forus Security” ir daļa no Igaunijai piederošas uzņēmumu grupas „Forus Group“, kas fokusējas uz drošas un ilgtspējīgas infrastruktūras izveidi. “Forus Group” darbojas nekustamo īpašumu apsaimniekošanas, būvniecības un energoefektivitātes, kā arī drošības pakalpojumu, tostarp ceļu satiksmes drošības, jomā. Jaunākais papildinājums plašajam pakalpojumu klāstam ir transporta pakalpojumu un mobilitātes platformas „Forus“ izveide un ieviešana Baltijā. “Forus Group” pieder Igaunijas uzņēmējam Uramasam Sērumā (Urmasam Sõõrumaa), kuram ir ilggadēja profesionālā pieredze ne tikai pakalpojumu nozarē, bet arī komerciālā nekustamā īpašuma attīstībā. Šobrīd „Forus Group“ Igaunijā un Latvijā ikdienas strādā vairāk nekā 1800 darbinieku ar ilggadēju profesionālo pieredzi drošības jomā un nekustamo īpašumu pārvaldībā.